İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ

Basın, Tanıtım ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı

Sosyal Sorumluluk Anlayışımız

İstanbul Arel Üniversitesi olarak, insan merkezli ve topluma hizmet odaklı misyonumuz çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz projelerle, paydaşlarımıza yönelik bir dayanışma köprüsü oluşturduk.

Gençlerin kişisel gelişimlerini ve kariyer hedeflerini göz önünde bulundurarak; toplumsal duyarlılığı artırmak ve sürdürülebilir yaşama katkıda bulunmak amacıyla çevre sorunlarından kültür sanata, sosyal yardımlaşmadan eğitim-öğretime kadar birçok projeyi hayata geçirdik.

“Bireysel Sorumluluktan Toplumsal Sorumluluğa” başlığı altında hayata geçirilen onlarca sosyal sorumluluk kampanyamızdan sonra, İstanbul Arel Üniversitesi olarak, Türkiye genelindeki üniversite sınav maratonuna hazırlanan öğrencilere, öğrenci velilerine ve LYS/YGS grubu rehber öğretmenlere yönelik seminerler dizisi projelendirdik ve uygulamaya koyduk.

Eğitim Yazarı Sayın Sadık Gültekin tarafından verilen Seminer ile 05 Aralık 2012 tarihinde İstanbul genelinde 213 LYS/YGS grubu rehber öğretmeni Ünivesitemiz Sefaköy Yerleşkesi’nde biraraya getirdik.

Türkiye genelinde toplum bilincini arttırmak üzere, “Öğrencilerin, Üniversite Öncesi ve Sonrası Beklentileri” konulu seminerler ile LYS/YGS grubu rehber öğretmenlere ve üniversite sınav maratonuna hazırlanan öğrencilere, “Başarıyı Artıran Aile Desteği” konulu seminerler ile de öğrenci velilerine ulaşmayı sürdürüyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından da desteklenen seminerlerde, öğrencilerin üniversite yolundaki performanslarını ve motivasyonlarını arttırabilmek için çeşitli mesajlar vermeye devam ediyoruz.

İstanbul, Iğdır, Antalya, Adana, Bursa, Gaziantep, Manisa, Hatay, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Ordu, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Zonguldak, Kahramanmaraş, Kayseri’de yoğun katılımla gerçekleşen seminerlerden sonra Şanlıurfa, Aydın, Balıkesir, Muğla İzmir, Manisa, Ankara, İçel, İskenderun illerinde de, öğrencilerin başarılarını arttırmaya katkı sağlamak için, seminerlerimize devam edeceğiz. Tüm Türkiye’yi kapsayan bu sosyal sorumluluk projesi çalışmamız, artan ivmeyle farklı konularla devam edecek. Sosyal sorumluluk projelerimiz süresince işbirliği içinde çalıştığımız İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’ne, yerel yönetimlere ve sivil toplum örgütlerine teşekkür ederiz.