İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi

Ana Sayfa

Sevgili Öğrenciler,

2008 - 2009 akademik yılında kurulmuş olan İstanbul Arel Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, sürekli olarak bünyesindeki bölümleri güçlendirmektedir. Mühendislik ve Mimarlık temel alanlarında yer alan bölümlerimizde, yurtiçi ve yurtdışında kendi alanlarında önemli çalışmalara imza atmış akademik kadromuzla eğitim kalitemizi devamlı olarak yükseltiyoruz.

Ülkemiz ve Dünyada endüstriyel ilişkiler kapsamındaki tasarım, üretim ve yönetim süreçlerinde iyi yetişmiş ve takım çalışmasına uygun uzman mühendis ve mimarlara ihtiyaç devam etmektedir. Teknoloji ve tasarım dünyasındaki gelişmelere paralel olarak, eğitim-öğretim planlarını sürekli olarak güncelliyor ve sizlere daha iyi bir eğitim vermeye çalışıyoruz. Öğrencilerimizi mezuniyet sonrası çalışma hayatına hazırlamak üzere, laboratuvar olanaklarımızı geliştiriyor, onları meslek kuruluşları ve iş dünyasıyla buluşturuyoruz. Sizlerden alacağımız geri bildirimlerle daha da iyi yerlerde olacağız. 

Öğrencilerimizin uluslararası rekabet ortamında da başarılı olabilmeleri için, onların uluslararası öğrenci değişim programlarına katılımlarını teşvik ediyoruz. Öğrenci değişim programlarının eğitim-öğretime katkısının bilincinde olarak, yurtdışındaki yükseköğretim kurumları ile ilişkilerimizi geliştiriyoruz. Uluslararası öğrenci değişim programları kapsamında, daha çok öğrencimizin yurtdışı yükseköğretim programlarında yer almalarını sağlamaya çalışıyoruz.

Prof. Dr. İhsan DERMAN
Mühendislik - Mimarlık Fakültesi Vekil Dekanı