İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ

Öğrenci Evleri

Başvuru

Öğrenci Evlerine Başvurma

İstanbul Arel Üniversitesi Villa Yurtlarına gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Villa yurtlara başvuru yapabilmek için Arel Üniversitesinde kayıtlı öğrenci olmanız zorunludur. Arel Üniversitesi villa yurtlarında biz tüm kalan öğrenciler için birbirlerine saygılı, pozitif ve aktif bir arkadaş topluluğu yaratmaya çaba gösteriyoruz.

Herkesin kişisel görüşüne saygılı olmakla beraber, Türkiye’den ve hatta Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen farklı kültürleri aramızda barındırdığımızı biliyoruz. Ayrıca, teknoloji, iş hayatı ve çeşitli eğitim fırsatları kendimizi yalnız Türkiye değil, aynı zamanda dünya vatandaşı olarak görmemizi gerekli kılıyor. Hiç kuşku yok ki hepimiz öğrenci evlerinde kendimizden farklı insanlarla iletişim kurma ve onları anlama yeteneklerimizi geliştirmekten ileriki hayatlarımızda faydalanacağız. Bunun temeli ise birbirimize saygılı olmakla başlar.

BAŞVURU FORMU
Öğrenci Evlerine başvuru yapabilmeniz için, İstanbul Arel Üniversitesinin lisans programlarına yerleştirilmiş olmanız ve/veya kayıtlı öğrenci olmanız yeterlidir.

Başvurularınızı aşağıda size uygun olan “Başvuru Formunu” doldurarak ogrencievleri@arel.edu.tr e-posta adresine göndermeniz ve/veya Bayan ve Erkek Yurt Öğrenci Evleri Yönetim ofislerinde bizzat başvuru yaparak da gerçekleştirebilirsiniz.


ÖNEMLİ GÜNLER

2017 - 2018 ÖĞRETİM YILI BAŞVURULARI

Odalar ilk gelen alır yöntemiyle verilir ve yer garantisi de yoktur. Tüm yataklar dolduktan sonra gelen başvuruları almaya devam ediyor ve bu başvurulara bekleme listesine alıyoruz. Yer boşaldığı takdirde ilk başvuru yapandan itibaren yerleştirme için iletişime geçiyoruz.

ODA REZERVASYONLARI:

Başvuru formları ilk gelen önceliğine göre değerlendirilir. 500 TL ön ödeme karşılığı rezerve edilen odaların kesin kayda dönüşmesi için son tarih  10 Temmuz 2017’tür.  10 Temmuz 2017 tarihinden sonra iptal edeceğiniz rezervasyonlar için ödemiş olduğunuz 500 TL ön ödeme (Kaparo) iade edilmeyecektir. Lütfen  10 Temmuz 2017 tarihine kadar, ön ödeme (kaparo) yaparak rezerve ettirdiğiniz odanın ödeme işlemlerini Mali İşler Daire Başkanlığında tamamlayınız. Aksi durumda yatırdığınız 500 TL ön ödeme (kaparo) iade edilmeyeceği gibi, rezerve edilen odanın başka bir öğrenciye tahsisi söz konusu olacaktır.

ÖĞRENCİ EVLERİNE GİRİŞ

Öğrenci evlerine kesin kayıt işlemlerini yaptıran öğrencilerimiz, 8 Eylül 2017 tarihinden itibaren odalarına giriş yapabilirler. 11 Eylül 2017 tarihinde sonra giriş yapacak öğrencilerimizin, yazılı dilekçe veya ogrencievleri@arel.edu.tr adresine gönderilecek e-posta ile öğrenci evleri yönetimine bildirmek zorundadırlar.

BEKLEME LİSTESİ

Eğer öğrenci evlerinin kapasiteleri dolduktan sonra başvuru yaptıysanız yâda Öğrenci Evleri Sözleşmesini son gönderme tarihinden geç bir tarihte gönderdiyseniz, bir bekleme listesine koyulacaksınız. Bekleme listesinde olmanız, yer bulmanız için bir garanti vermez ama boşalan odalar olması durumunda yerleşme şansınızı arttırır. Bekleme listesinde hangi adaylara öncelik verileceği ikametgâh adresinin üniversiteye olan uzaklığı, başvuruyu yaptığı tarih, kaçıncı sınıf öğrencisi olduğu gibi pek çok değişkene göre belirlenir. Eğer yer çıkması olasılığı pek gözükmüyor ise, Öğrenci Evleri Ofisi sizi  5 Eylül 2017 tarihine kadar bilgilendirecektir.