İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ

Spor Merkezi

Genel Kurallar

 1. Arel Üniversitesi tesisleri hafta içi her gün ve cumartesi günleri hizmet verir.
 2. Öğrencilerimiz öğrenci kimlik belgelerini bırakarak salonu kullanabilirler.Salon görevlilerimiz, gerektiğinde kullanıcının kimliğini ibraz etmesini talep etmeye yetkilidirler. Bu durumda kişi kimliğini ibraz etmediği taktirde tesisi kullanamaz.
 3. Arel Üniversitesi yönetimi tesis içi tadilata gerek gördüğünde, tadilat için kapalı olunacak sürenin duyurusunu Spor Merkezi girişindeki panoda yazılı olarak önceden duyurur.
 4. Arel Üniversitesi sunduğu spor hizmetlerinin saat, seans ve kurallarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 5. Katılımcılarımız tesisimizdeki spor alanlarından yararlanmak için, faydalandıkları bölümün kurallarına uygun kıyafetleri kullanmak zorundadır.
 6. Tesise evcil hayvan, dışarıdan yiyecek-içecek, spor ya da oyun amaçlı malzeme getirilemez.
 7. Katılımcıların yanlarında değerli eşya getirmemeleri önerilir
 8. Spor Merkezinde ve tüm tesis de izinsiz çekim yapılamaz.
 9. Tesise ruhsatlı dahi olsa silahla girilemez.
 10. Sağlık açısından tesis kullanımı öncesinde alkol alınmamalıdır.
 11. Tesisin genel hijyen ve temizliğini korumak için Spor Merkezi’nin sunduğu hijyenik çözümlere (galoş,bone v.s) uyulması zorunludur.
 12. Üyelerimizin; yakını, seyirci, hizmetçi, yardımcı v.s adı altında yanlarında getirecekleri ikinci şahıslar spor alanlarına alınamaz.
 13. Üyenin ya da yanında getirdiği misafirin tesisin herhangi bir yerine zarar vermesi halinde, tutulacak zapta göre zarar üyeden tazmin edilir.
 14. Arel Üniversitesi yönetimi kullanıcının tesis içinde uğrayacağı fiziksel veya maddi zararlardan sorumlu değildir.
 15. Katılımcılar Spor Merkezi hakkında her türlü öneri ve eleştirilerini, e-posta adresine yazarak bildirebilirler.
 16. Arel Üniversitesi günün şartlarına göre gerekli gördüğünde, kullanıcı kurallarını değiştirme, kaldırma ya da yeni kurallar ekleme hakkına sahiptir.
 17. Üye, yararlandığı spor branşına göre gerekli spor malzemelerini (şort, mayo, tişört, spor ayakkabısı, spor çorabı, yüzme branşına özgü bone, gözlük, havlu, terlik, vb) yanında bulundurmakla yükümlüdür.
 18. Branşa özgü ekipman ve malzemelerin tesis sorumlusundan istenmelidir.
 19. Kullanıcı, spor eğitmeninden izin almadan spor alet ve ekipmanlarının yerini değiştiremez, izin alarak yerini değiştirdiği spor alet ve ekipmanlarını seans sonunda yerine koymakla yükümlüdür.
 20. Kullanıcılar görevli kişilerin uyarılarına uymak zorundadır. Bu uyarılara ve kurallara uymayanlardan tesisi terk etmesi istenecektir.
 21. Kullanıcıların, tesis içerisinde ve çevresinde kullandıkları malzemelerde meydana getirecekleri hasardan kendileri sorumludur ve meydana gelecek maddi zararı karşılamakla yükümlüdür.
 22. Herhangi bir sağlık sorunu olanların bir doktora danışmaları tavsiye edilir. Spor yaparken sorun yaratabilecek bir sağlık problemi olanların tesisleri kullanmadan önce görevli eğitmenlere durumlarını bildirmeleri gerekmektedir.