İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ

Uluslararası Ofis

Konaklama

Arel Villa Yurtlar

İstanbul Arel Üniversitesi Tepekent Yerleşkesi’ne 500 metre mesafede yer alan, Üniversite’ye ait 25 villa, “Villa Yurtlar” olarak sadece Arel Üniversitesi öğrencilerine hizmet vermektedir.

Villa Yurtlar, yurt sakini öğrencilerin tüm barınma ihtiyaçlarının karşılandığı ideal yaşam alanlarıdır. Her villada tam mobilyalı yatak odaları, banyolar, ortak oturma odaları ve mutfak mevcuttur. Ayrıca her villada bilgisayar odaları, yazıcılar, çizim masaları, internet erişimi ve uydu TV yayınları öğrencilerin kullanımına açıktır.

Villa Yurtlar alanında öğrencilerin ortak ve ücretsiz kullanımı için yarı olimpik açık yüzme havuzu, futbol-basketbol-voleybol sahaları, açık ve kapalı ortak yaşam alanları, yemekhane, süpermarket ve iki kafeterya bulunmaktadır. Kız ve erkek öğrenci yurtları ayrı villalardadır. Villa Yurtlarda bir, iki ve üç kişilik oda seçenekleri bulunmaktadır.

Temizlik hizmetleri odalarda ve ortak yaşam alanlarında gün boyu karşılanmaktadır. Yurt Müdürlüğü, güvenlik elemanları, sağlık personeli ve teknik personel 24 saat hizmet vermektedir.

Detaylı bilgi için öğrenci evlerinin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kiralık Konut

İstanbul Arel Üniversitesi Tepekent Yerleşkesi’ne çok yakın mesafede, Üniversite’nin ücretsiz ring servisi rotası üzerinde kiralık özel konutlar bulunmaktadır. Öğrenciler, aylık kirası € 200-300 olan bu özel konutlarda kendi başlarına veya ev arkadaşlarıyla birlikte kalmayı tercih edebilirler.