Fen Bilimleri Enstitüsü

Akademik Yazım Ofisi

Akademik Yazım Ofisi (AYO)

Genel Bilgi

İstanbul Arel Üniversitesi Akademik Yazım Ofisi (AYO), bilimsel çalışmalarını uluslararası akademik topluluk ile paylaşmak isteyen AREL akademisyenleri ve araştırmacılarına akademik yazım konusunda destek sağlar. 

Üniversitemiz öğretim üyeleri ve öğretim elemanları ile doktora ve yüksek lisans öğrencilerine düzelti, son okuma ve birebir danışmanlık hizmetleri sunan AYO,  akademik yazım alanındaki güncel gelişmeleri izler, araştırma geliştirme faaliyetleri yürütür, eğitim seminerleri ve atölyeler düzenler.

Amaçlarımız

Tüm bilim dallarından akademisyenlerin yayın profillerini geliştirmesine ve genişletmesine yardımcı olmak,

Yazılı akademik İngilizce alanında yüksek standartların sağlanmasına ve mükemmeliyet kazanılmasına yardımcı olmak,

Araştırma çıktılarının yazılı metne dönüştürülme sürecine katkıda bulunmak,

Akademik yayın sürecini hızlandırmanın yeni yollarını araştırmak,

Üniversite içerisinde devingen bir akademik yazım kültürü oluşturmak.

Hizmetlerimiz 

  • Düzelti 
  • Editörlük
  • Bireysel Danışma ve Dönüt

Randevu saatinizi belirlemek için bizleri çalışma saatleri içerisinde telefonla arayabilir veya bize e-posta gönderebilirsiniz. 

Randevu saatinize uyamayacağınızı düşünmeniz durumunda size ayırmış olduğumuz saati diğer ziyaretçilerimize yardımcı olmak üzere kullanabilmemiz için bizleri lütfen mümkün olan en kısa sürede bilgilendiriniz. 

Araştırma ve Atölyeler

AYO aynı zamanda bir araştırma ve geliştirme ofisidir. AYO, üniversitemiz akademisyenlerini bir adım önde tutabilmek amacıyla akademik yazım alanındaki en son kuramsal yaklaşımları ve uygulamaları izler. Alandaki en güncel konularla ilgili araştırmalar yürüterek bu araştırmaların sonuçlarını düzenlediği atölye ve etkinliklerle paylaşıma sunar. 

AYO ayrıca gelecek istekler doğrultusunda akademisyen ve araştırmacıların öncelikleri ve ilgi alanlarına göre özel atölyeler de düzenler. 

İletişim

  • Telefon : (0212) 867 25 00-1282
  • E-Mail   : awo@arel.edu.tr
  • Adres    : Tepelent Yerleşkesi B Blok Oda No: B-221 Tepekent/Büyükçekmece - İstanbul