Ana içeriğe atla
Meslek Yüksekokulu
Meslek Yüksekokulu
Meslek Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulu

BahtisenKavak

Merhaba,

Rekabetin yoğun olduğu günümüzde, firmaların hızlı ve yoğun teknolojik gelişmeleri  takip edebilen nitelikli ve kalifiye işgücüne ihtiyaçları oldukça artmaktadır.

İstanbul Arel Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Sağlık, Teknik ve Sosyal alanlarda birçok programla nitelikli kalifiye iş gücünü sektöre kazandırmaktadır. Bu programlar I. ve II. öğretim olmak üzere 26 bölüm altında toplanmış 41 programdan oluşmaktadır.

Meslek Yüksekokulumuzun en güçlü yanı sektör deneyimi oldukça güçlü olan akademik kadrosudur! Akademik kadromuz sayesinde, öğrencilerimiz mesleğin gerektirdiği temel kavram ve ilkelerini bilen, değişen şartlara uyum sağlayabilen, çözüm yaratabilen, takım çalışmasına açık, girişimci, kültürlü, etik değerlere sahip bireyler olarak mezun olmakta ve kendi alanlarında rahatlıkla iş bulabilmekte veya kendi işlerini kurabilmektedirler.

Bunun yanı sıra, uygulamalı eğitim, staj ve isteğe bağlı İngilizce Hazırlık eğitimi Meslek Yüksekokulumuzun sahip olduğu diğer güçlü yanlarıdır.

Öğrencimizin uygulamalı eğitim alabilmesi için atölyelerimiz ve laboratuvarlarımız günün koşullarına göre düzenlenmektedir. Öğrencilerimiz mezun olmadan önce Staj dersini zorunlu olarak almaktadır ve staj yapma olanakları Üniversitemizin Kariyer Planlama ve Araştırma Merkezi tarafından sağlanmaktadır.

Meslek Yüksekokulumuz, öğrencilerimizin yabancı dil bilgilerini geliştirmeyi de ilke edinmiştir. Bu amaçla isteğe bağlı İngilizce Hazırlık Eğitimi, mesleki yabancı dil dersleri yer almaktadır. Ayrıca, kendi alanları ile ilgili lisans eğitimini tamamlamak isteyen öğrencilerimizin üniversite içi geçişleri de desteklenmektedir.

Görüşmek üzere

Saygılarımla,

Prof. Dr. Bahtışen Kavak
Müdür V.

Duyurular