Öğrenci Evleri

Disiplin Süreci

İstanbul Arel Üniversitesi bütün çalışmalarında, düzenlemelerinde akademik yolun izlenmesine ve öğrencilerin saygılı topluluklarda yer almasına önem vermektedir.

Öğrenci Evleri çalışanları ve güvenlik elemanları kural ihlallerini ve yasadışı davranışları fark ettiğinde veya bilgi aldığında gereken işlemler yapılır. Kural ihlalinde veya yasadışı davranışta bulunduğu tespit edilen öğrenciler Villa Yurtlar Sözleşmesi, Öğrenci Davranış Kuralları ve Tepekent Yönetmeliği uyarınca yurttan atılma, Üniversite disiplin cezası ve/veya cezai kovuşturma ile karşı karşıya kalabilirler.

Öğrenci evleri sözleşmesi’nin ihlali, villa yurtlardan atılma ile sonuçlanabilir. Ayrıca, bir yurt sakini diğer kişiler için tehlike oluşturuyorsa, Öğrenci Evleri Yönetimi diğer yurt sakinlerini korumak için o kişiyi derhal yurttan atma hakkını saklı tutmaktadır. İstanbul Arel Üniversitesi’nin her öğrencisi Öğrenci Davranış Kuralları’na uymakla yükümlüdür. Kurallarla ilgili daha fazla açıklamaya ihtiyacınız olduğunda Yurt Müdürlükleri çalışanları size yardımcı olmaya hazırdır.

Eğitimsel Yaptırımlar
Üniversite döneminin birçok öğrenci için kurulu sınırları test ettikleri ve bağımsızlıklarını keşfettikleri bir dönem olduğunun farkındayız. Bir öğrencinin Villa Yurtlar Sözleşmesi’ni veya Öğrenci Davranış Kuralları’nı ihlal ettiği tespit edildiğinde uyguladığımız işlemler, mümkün olduğunda öğrencinin eğitimine ve gelişimine katkı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.