Öğrenci Evleri

Yaz Deposu

Mevcut durumda villa yurtta kalan bir öğrenciyseniz ve bir sonraki akademik yılda da villa yurtta kalmaya devam edecekseniz, Öğrenci Evleri Yönetimi eşyalarınızı koyabileceğiniz bir depo alanı sağlayacaktır.

Yaz deposunu sadece bir sonraki yılda da kalmak için villa yurtlarda yer ayırtan öğrenciler kullanabilir. Depo alanı sınırlı olduğu için depo hizmeti ilk gelene ilk hizmet esasına göre sağlanacaktır ve eşyalarını depoya getiren öğrencilerin bir sonraki yıl için villa yurtlarda oda ayırtıp ayırtmadığı kontrol edilecektir.

Güvenlik için her gereken yapılacak olsa da, yaz deposundayken kaybolan, çalınan veya zarar gören eşyalardan Üniversite sorumlu olmayacaktır. Bu yüzden, öğrencilerin depoya koydukları eşyaların sigortalı olması ve öğrenci için özel değeri olan eşyaların depoya konulmaması tavsiye edilir.

Mümkün olan en fazla güvenliği sağlamak için, yaz deposu Haziran ayında kilitlendikten sonra Eylül ayında yurtlar açılana kadar açılmayacaktır. Deponun kilitli olduğu bu dönem içerisinde öğrenciler depodan eşyalarını alamayacaklardır, öğrenciler eşyalarını bu durumu göz önünde bulundurarak ve dikkatlice paketleyerek depoya koymalıdırlar.

Depodan geri alınmayan eşyalar bir yıl sonra atılacak ve bu eşyaların sahibi olan öğrencilerden atma ücreti alınacaktır.

Öğrenciler eşyalarını koydukları kutu ve bavulları kilitlemeli veya güvenli bir şekilde paketlemeli ve bağlamalıdırlar. Ayrıca kendilerine ait her parçanın üzerinde ve Üniversite Öğrenci Evleri Yönetimi ile imzaladıkları depo şartnamesinde tam isimlerini, öğrenci numaralarını ve iletişim adreslerini belirtmelidirler.

Depo alanının sınırlı olması sebebiyle öğrenci başına tahsis edilecek alan hacmi kişi başına 0.5 m3 olarak belirlenmiştir. Kendilerine ayrılan mevcut alan yeterli olmadığı takdirde istenilirse 0.5 m3 aşan her 0.02 m3 için 5 TL ek ücret alınacaktır.. Bir bavul veya hurç 0.5 m3'ten fazla alan kaplıyorsa öğrencinin depoya koyduğu eşyanın tek parça olması koşuluyla minimum ücret uygulanacaktır. Bisiklet tek parça olarak sayılacaktır.

Eşyalarını yaz deposuna koyan yurt öğrencilerine depoda bulunan eşyalarını ve depo ücretini belirten bir form verilecektir. Depo ücreti öğrencinin Üniversite Hesabı’na faturalanacaktır. Öğrenci güz döneminde eşyalarını almaya geldiğinde kullanmak için formun bir kopyası daha bulunacaktır.

Yaz döneminde yurtta kalacak kişilere yer açmak ve villa yurtlarda gereken düzenlemeleri/geliştirmeleri yapabilmek için öğrenci odalarında, koridorlardaki dolaplarda ve yurt depo odalarında bırakılmış olan eşyalar atılacaktır.

Yurttan ayrılma prosedürleri ile ilgili sorularınız için öğrenci evleri yöneticileri ile görüşünüz.

Aşağıda belirtilenleri yapmanızı tavsiye ederiz:

  • Oda arkadaşınızı yurttan taşınma durumunuzdan haberdar edin.
  • Yurttan taşınmayı planladığınız zamandan en az yirmi dört saat önce taşınmanızın uygunluğunu Yurt Müdürü’nüze danışın.
  • Taşınmanızdan en az yirmi dört saat önce Yönetim Ofisi ile birlikte gereken düzenlemeleri yapın.


Ek ücretlerden kaçınmak için Yönetim Ofisi’nin verdiği yurttan ayrılma listesine uyun. Villa Yurtlar Sözleşmesi’ni tümüyle okuduğunuzdan emin olun.