Öğrenci Evleri

Hizmetlerimiz

TV ve Uydu Bağlantısı 

Tüm villa yurtlarda televizyon kanallarına erişim için teknik donanım mevcuttur. Bu hizmeti almak isteyen öğrenciler bireysel olarak yayın sağlayıcı kuruluşla anlaşma yapabilirler veya kafeteryalarımızda bulunan televizyonlardan uydu yayınlarını seyredebilirler.

İnternet Erişimi

Villa yurtlarımızın tamamında internet erişimi Wireless üzerinden sağlanmaktadır. Öğrenci evlerine kaydını yaptıran öğrencilerimize Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'ndan  kullanıcı adı ve şifresi sağlanır. Bu şifreyle internet hizmeti almak isteyen öğrencinin kullanım politakalarına uyması beklenir. Daha fazla bilgi için bim@arel.edu.tr mail adresine sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Temizlik , Bakım ve Tamirat Hizmetleri 

Öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda gereksinimlerini karşılamak üzere elektrik, sıhhi tesisat, mobilya tamiri gibi konularda her türlü bakım ve tamiratı yapabilecek teknik personel, temizlik işlerinden sorumlu deneyimli kadro hizmet vermektedir.

Çamaşır  Hizmeti 

Çamaşır hizmeti yurtlarda ücretsiz olarak verilmektedir. Kız yurtlarında toplam 15 çamaşır makinesi, Erkek Yurtlarında ise 4 adet Çamaşır makinesi öğrenciler için hizmet vermektedir. Villaların tümünde ütü masaları bulunmaktadır. Ütüler öğrenciler tarafından getirilmektedir.

Ulaşım Hizmetleri 

Hafataiçi ve haftasonu  her gün Üniversite yerleşkesi-Yurtlar - Şehir merkezi arasında belirlenen saatlerde gidiş-dönüş olmak üzere ücretsiz ulaşım hizmeti verilmektedir. Ulaşım hizmeti ile ilgili ayrıntıları villa panolarından ve web sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bunun dışında Tepekent-Yenibosna (401 T ) İETT hattından da yararlanılabilir.

Merkezi Isıtma Sistemi (Doğalgaz)

Tüm villa yurtlarımızda ısınma doğalgaz kullanımlı kombilerle sağlanmaktadır.

Elektrik ile ilgili Sınırlamalar 

Villa Yurtlar sözleşmesinde de belirtildiği üzere anahtarlı uzatma kabloları kullanılacaksa devre kesiciler ve sıfırlama butonları olanlar tercih edilmelidir.  Ayrıca aşağıda belirtilen cihazların odalarda kullanılmasına izin verilmemektedir. 

  • Oda ısıtıcıları ve halojen lambalar
  • Mikrodalga Fırınlar
  • Elektrikli ocaklar, ızgaralar
  • Açıkta ısıveren aletler (Tost Makinaları,Ekmek Makineleri ,Taşınabilir ısıtıcılar (Ufo benzeri) )
  • Her türlü tüp
  • Her türlü kömürlü mangal

Jenaratör ve Hidrofor 

Öğrenci Evlerinin tamamında kesintisiz hizmet verebilmek için Jenaratör ve Hidrofor bulunmaktadır.

Sağlık Hizmetleri

Öğrenci Evlerinde kalan öğrencilerimiz için acil durumlarda müdahale edebilecek sağlık birimi ve revir  hazır bulunur. Ayrıca gerekli durumlarda sağlık kuruluşuna sevki sağlanır.

Güvenlik Hizmeti

Öğrenci evlerinin güvenliği özel bir güvenlik şirketinin deneyimli personeli tarafından 7/24 sağlanmaktadır. Ayrıca tüm çevre ve öğrenci evleri bölgesi kamera sistemiyle izlenmektedir.

Depo Hizmeti

Öğrenci evlerinde kalmaya devam edecek öğrenciler için ücretli depo hizmeti sağlanır. Bu hizmeti muvcut durumda öğrenci evlerinde kalan ve bir sonraki yıl için  kayıt yaptıran öğrenciler alabilirler. Böyle bir durumunuz varsa ilgili öğrenci evleri yöneticileri ile irtibata geçiniz.