Öğrenci Evleri

Ne Getirmek Gerekir?

Neye ihtiyacınız varsa yalnızca onu getirin. Unutmayınız ki sınırlı yere sahipsiniz ve bu yeri de bir arkadaşınızla paylaşmak durumunda kalabilirsiniz. Yumuşak, katlanabilir bir bavul odada kolay saklanabileceği için tavsiye edilir. Televizyon, bilgisayar gibi malzemelerin enerji tüketimi en az olanlarının tercih edilmesi önemle rica olunur.

I. Giysi 
Yağmurlu, soğuk, sıcak, rüzgârlı ve kuru havalar için ideal kıyafetler bulundurun. Dolap askısı getirmeyi unutmayın.

İklim - yağışlar sonbaharda başlamakta ve özellikle kış aylarında yoğunlaşmaktadır. Bölgede, Trakya ikliminin özellikleri görülmektedir. Kışlar genellikle soğuk ve yağışlı, yazlar ılık geçmektedir. Yıllık ortalama yağış miktarı 600–700 mm'dir. Yıllık ısı ortalaması 13,7 °C'dir. En sıcak ay (35,4 °C) Ağustos, en soğuk ay ise (ortalama 2,0 °C) Şubat ayıdır. Yıllık rutubet ortalaması %77, yağış ortalaması ise 691,4 mm'dir.

Kış - yağmur çiselemelerinin yoğun olduğu yumuşak fakat yer yer sert günlerin de olduğu mevsimdir.Ortalama sıcaklık 0,55 – 7,77 °C arasında değişir.

Bahar ve Sonbahar – genellikle ılıman geçen aylar olup sıcaklıklar 5 ila 21 °C arasında değişir. Her ne kadar yağmur ağırlıklı kış aylarında oluyor olsa da bahar ve sonbahar aylarında da yumuşak yağışların ve bulutlu havanın olduğu günler olağandır.

Yaz – Gündüz ortalama 27 °C, gece ise 15 °C’lerin gösterdiği bir aydır. En sıcak ay (35,4 °C) Ağustos ayıdır. Yaz aylarında çok az miktarda yağış düşer.

II. Tek kişilik Nevresim Takımı

III. Kişisel Temizilik ve Bakım Malzemeleri

Küçük bir masa lambası

 
IV. Diğer Malzemeler

Dolap Askıları
Küçük el feneri ve piller

 
V. İsteğe Bağlı Getirilecek Malzemeler

Televizyon ve DVD Oynatıcısı (İsteyen odalar için digitürk aboneliği vardır)
Tencere, tava, bardak, yemek tabağı, çatal kaşık takımı
Su ısıtıcısı ve ütü


VI. GETİRİLMEYECEKLER

Evcil hayvanlar. (35 litreden az olmak şartıyla akvaryum bulundurulmasına izin verilebilir)
Sözleşmenizde belirtilen yasaklanmış aletler ve araçlar.