Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Duyuru

669 KHK-Hazırlık Sınıfında Başarısız Olan Öğrenci İşlemleri

669 KHK Kapsamında Yabancı Dilde Eğitim verilen bir bölüm/programa yerleşen ancak hazırlık sınıfında başarısız olan öğrencilerin Türkçe bir bölüm / programa geçişinin sağlanması yönünde bir tercih işlemi yapılacaktır. 

Aşağıda belirtilen hususlara göre yapılacak başvuruların, 29 Ağustos 2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Kayıt İşleri Birimine yapılması gerekmektedir. 

Hazırlık sınıfında başarısız olan 669 KHK (Askeri Yükseköğretim) kapsamında kaydı yapılan öğrenci işlemleri;

1- Öncelikle öğrencinin hazırlık sınıfında başarısız olduğunun kesinleşmesi gerekmektedir. Bunun tespiti, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ve Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından yapılacaktır. 

2- Öğrencinin yerleştiği yıla ait puan bilgisinin olduğu sonuç belgesi çıktısının alınması,

3- Taban puan tespiti için aşağıda verilen ön lisans ve lisans puanlarına bakarak 'yerleştirme puanına eşit veya öğrenci puanının altında puana sahip olan Türkçe programlardan' (tabloda verilen puanlara eşit veya burada olan puandan fazla puana sahip olmak) 5 tercih belirlenmesi; 

Lisans puanları için tıklayınız.
Ön Lisans puanları için tıklayınız.

4- Tercihlerin aşağıda yer alan verilen tabloya işlenmesi, 
Tercih tablosu için tıklayınız.

5- Dilekçe örneğinde olduğu gibi başvuru dilekçesi düzenlenmesi, 
Örnek dilekçe için tıklayınız.

6- Başvuru dilekçesi, yerleşme sonuç belgesi çıktısı ve tercih formunun 29 Ağustos 2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Kayıt İşleri Birimine teslim edilmesi gerekmektedir.

Önemli bir detay:

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 03 Ağustos 2017 Tarihli yazısı gereği, öğrencinin yapacağı 5 tercihin, kayıtlı olduğu program ismiyle aynı olması gerekmektedir. Örneğin, İşletme ingilizcede kayıtlı iken, İşletme programı tercih edilebilir.

Geri Tüm Duyurular