Ana içeriğe atla

Duyurular

2021-2022 Güz Dönemi Psikoloji Anabilim Dalı Psikoloji Yüksek Lisans  Başvuru Süreci
2021-2022 Güz Dönemi Psikoloji Anabilim Dalı Psikoloji Yüksek Lisans  Başvuru Süreci
2021-2022 Güz Dönemi Psikoloji Anabilim Dalı Psikoloji Yüksek Lisans  Başvuru Süreci

2021-2022 Güz Dönemi Psikoloji Anabilim Dalı Psikoloji Yüksek Lisans

Başvuru Süreci

2021-2022 Güz Döneminde Psikoloji Anabilim Dalı altında Psikoloji Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına başvurmak için gerekli azami şartlar aşağıda belirtilmiştir. Başvurular online başvuru sayfasında yer alan form doldurularak yapılacaktır.

Online Başvuru Linki: https://v2.arel.edu.tr/doktora-ve-yukseklisans-basvuru-formu

Programlar hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz web sitesi: https://pam.arel.edu.tr

Psikoloji Tezli  Yüksek Lisans Programı için ALES'ten E.A en az 55 puan alma ve lisans ortalamasının en az 2.00/4.00 olması şartlarını sağlayan adaylardan ALES E.A puanlarının %’50’si ve lisans genel not ortalamalarının %50'si toplanarak nihai puanları belirlenerek sıralama yapılacaktır. Puan sıralamasına göre Psikoloji Tezli Yüksek Lisans Programı için ilk 15 kişi kesin kayıt hakkı kazanacaktır.

 

Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans Programı için adayların lisans genel not ortalamalarına göre sıralama yapılacaktır. Puan sıralamasına göre Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans Programı için ilk 30 kişi kesin kayıt hakkı kazanacaktır.

NOT

   Başvuru koşullarında Psikoloji bölüm mezunları direkt kayıt yaptırmaya hak kazanır, Bu alanlar dışında başvuru yapan adaylar bilimsel hazırlık derslerinin planlanabilmesi için transkriptlerini Psikoloji bölüm hocamız  barishanerdogan@arel.edu.tr adreslerine mail atmaları gerekmektedir.