Ana içeriğe atla
Başvuru Koşulları
Başvuru Koşulları
Başvuru Koşulları

Başvuru Koşulları

*Online Başvuru Formunu doldurduruken çeşitli sorunlarla karşılaşan öğrenci adaylarımız kayıt evrakları ile beraber Sefaköy Yerleşkesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsüne gelerek başvuru yapabilirler.

Yüksek Lisans ve Doktora programları için Üniversitemiz web sitesinde (www.arel.edu.tr) bulunan Lisansüstü Eğitim Enstitüsü sayfasındaki online başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Online başvurunuzu yaptıktan sonra gerekli incelemelerin yapılabilmesi için evraklarınızı ilgili Enstitüye ulaştırmanız gerekmektedir.

Gerekli Evrakları görmek için tıklayınız.

Yüksek Lisans:

  • Tezli Yüksek Lisans Programları

    Tezli Yüksek Lisans programlarına başvurabilmek için öncelikle bir lisans programı mezunu olmak ve ALES’ten ilgili puan türünden 55 ve üstü bir puan almanız gerekmektedir. Yüksek Lisans programlarında (YDS vb.) dil sınav sonuç belgesi beyan etmenize gerek yoktur.
  • Tezsiz Yüksek Lisans Programları
    Tezsiz Yüksek Lisans programlarına başvurabilmek için  bir lisans programı mezunu olmanız gerekmektedir. Yüksek Lisans programlarında (YDS vb.) dil sınav sonuç belgesi beyan etmenize gerek yoktur.

Doktora:

  • Doktora programlarına başvurabilmek için öncelikle lisans ve yüksek lisans programları mezunu olmanız, ALES sınavından ilgili puan türünden 55 ve üstü bir puan almanız ve YDS ya da muadili bir dil sınavından 55 ve üstü bir puan almanız gerekmektedir.

Bütünleşik Doktora

  • Doktora programlarına başvurabilmek için öncelikle lisans programı mezunu olmanız, ALES sınavından ilgili puan türünden 80 ve üstü bir puan almanız ve YDS ya da muadili bir dil sınavından 55 ve üstü bir puan almanız gerekmektedir.