Ana içeriğe atla
Öğrenci Evleri Hizmetlerimiz
Öğrenci Evleri Hizmetlerimiz
Öğrenci Evleri Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

TV ve Uydu Bağlantısı 

Tüm Villalarda, televizyon kanallarına erişim için teknik donanım mevcuttur. Bu hizmeti almak isteyen öğrenciler bireysel olarak yayın sağlayıcı kuruluşla anlaşma yapabilirler veya kafeteryalarımızda ve villalarda bulunan televizyonlardan yararlanabilirler.

İnternet Erişimi

Tüm odalarımızda adil kullanım kotasının dikkate alındığı internet hizmeti sunulmaktadır. Öğrenci evlerimizin tamamında internet erişimi Wireless üzerinden sağlanmaktadır. 

Temizlik, Bakım ve Tamirat Hizmetleri 

Öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda gereksinimlerini karşılamak üzere elektrik, sıhhi tesisat, mobilya tamiri gibi konularda her türlü bakım ve tamiratı yapabilecek teknik personel, temizlik işlerinden sorumlu deneyimli kadro hizmet vermektedir.

Çamaşır  Hizmeti 

Çamaşır hizmeti ücretsiz olarak verilmekte, tüm villalarda çamaşır makinesi ve çamaşır kurutma askıları bulunmaktadır. Ayrıca Villaların tümünde ütü masaları bulunmaktadır. Ütüler öğrenciler tarafından getirilmektedir.

Ulaşım Hizmetleri 

1. Servis Kullanımı: Servis saatleri ve güzergahları ile ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır. Öğrenci Evleri Yönetim Ofisi, ihtiyaç doğrultusunda servis güzergahını, saatlerini ve servis sıklığını değiştirme veya servisi tamamen iptal etme hakkını saklı tutar.

 • Öğrenci Evleri-Üniversite Kampüsü arası ring servisleri;
 • Hafta içi 08:30-17.15 arasıdır.
 • Hafta içi ve Hafta sonu Öğrenci Evleri – Tüyap arası belirli saatlerde kalkmaktadır.
 • Servis saatleriyle ilgili tüm bilgiler Öğrenci Evleri’nde yer alan panolarda ve Öğrenci Evleri web sayfasında paylaşılmaktadır.
 • Öğrenci Evleri servisi sadece misafirlerimize hizmet vermektedir.
 • Ring seferleri ücretsizdir.
 • Öğrenci kimlik kartlarına Öğrenci Evleri Yönetimi tarafından yapıştırılan bandrol servis şoförünün talebi olması üzerine şoföre gösterilmelidir.

2. Acil Durumlarda Araç Hizmeti: Hastalık ve benzeri acil durumlarla (bayılma, düşme, kırma, deprem, yangın) karşılaştıklarında Öğrenci Evleri Yönetimi ve revir personeli koordineli olarak çalışırlar. İhtiyaç durumunda araç tahsisi yapılır.

 1. Hafta içi mesai saatleri içerisinde hasta, öğrenci servisi ile Üniversite Sağlık Merkezine yönlendirilir.
 2. Hafta içi ve hafta sonu saat 19.00-24.00 arası hastalanan misafir, öğrenci evleri servisiyle hastaneye sevk edilir. Hafta içi ve hafta sonu saat 24.00 – 08.00 arası hastalanan misafir ise üniversitenin aracıyla hastaneye sevk edilir.
 3. Acil durumlarda (hayatı tehlikesi olan misafirlerimiz için) 112 no’lu telefon aranıp ambulans talep edilir.

Ortak Kullanım Alanları: Banyo, yemekhane, kafeteryalar, çalışma alanları ve kütüphane ortak kullanım alanlarıdır.

Banyo Kullanımı: Ortak kullanım alanında bulunan banyolar, temizlik personelimiz tarafından günlük olarak temizlenmektedir.

 • Misafirlerimiz banyo ve tuvaletleri temiz kullanmakla yükümlüdürler.
 • Kişisel malzemeler (sabun, şampuan, havlu vb) misafirler tarafından temin edilir.
 • Banyo da bırakılan eşyaların kaybolması zarar görmesi gibi durumlarda sorumluluk misafirlere aittir.

Yemekhane Kullanımı: Yemekhanede kahvaltı, öğlen ve akşam yemekleri aşağıda belirtilen  program ve saatler doğrultusunda yapılır.

 • Sabah kahvaltısı: 08.00-10.00
 • Öğlen yemeği: 12.00-13.30
 • Akşam yemeği: 17.00-20.00

İsteyen misafirlerimiz, gün içerisinde saat 08.00-23.00 arası yemekhanemizde sunulan fastfood ve otomat makine yiyecek hizmetlerinden yararlanabilirler.

Sağlık Hizmetleri: Sağlık hizmetimiz, Öğrenci Evleri Reviri’nde hemşire tarafından verilmektedir.

 1. Misafirlerimiz diledikleri saatte gidip muayene olabilirler. Hemşire, gerekli görürse tek doz ilaç tedavisi uygular ve bilgi verip yönlendirir.
 2. Hemşire tarafından verilen gözlenme, uygulama ve hastane sevk kararlarından sonra Öğrenci Evleri Yönetimi’ne bilgi verilir, koordineli şekilde hastaneye sevk gerçekleştirilir.

Depo Hizmeti

Yaz Dönemi Depo Kullanım Talepleri: Mevcut durumda Öğrenci Evleri’nde konaklayan misafirlerimiz, bir sonraki akademik yılda da konaklamaya devam edeceklerse kendilerine Öğrenci Evleri Yönetim Ofisi tarafından eşyalarını saklayabilecekleri bir depo alanı sağlanmaktadır.