Ana içeriğe atla
Öğrenci Evleri Akademik Aralar
Öğrenci Evleri Akademik Aralar
Öğrenci Evleri Akademik Aralar

Akademik Aralar

Resmi Tatiller
Ramazan ve Kurban Bayramları gibi uzun tatil süresince Öğrenci Evleri tüm hizmet birimleriyle beraber kapalı olacaktır.

Yarıyıl Tatili
Güz dönemi final haftasının bitmesini takip eden ilk Pazar günü saat 19.00’a kadar Öğrenci Evlerinden ayrılmanız gerekmektedir. Yarıyıl tatili süresinde öğrenci evleri bakım ve onarıma alınmaktadır.
Öğrenci Evleri sakinleri yarıyıl tatili için odalarından ayrılırken, tüm misafirlerimizin odasında aşağıda belirtilen gereklilikleri yapmaları beklenmektedir.

Buzdolabını boşaltıp temizleyin ve prize takılı bırakın. çalışanlarımız buzdolabının uygun şekilde boşaltılıp boşaltılmadığını kontrol edecektir.
Değerli eşyalarınızın güvenliğini sağlayın. (Çalınmalarının/kaybolmalarının/zarar görmelerinin sorumluluğunu üniversite üstlenmemektedir.)
Yarıyıl tatili boyunca yurt çalışanları güvenlik, bakım, temizlik nedenleriyle de odalara girebilirler, odalarınızı düzenli şekilde bırakmanız beklenir.

Öğrenci evlerinden belirtilmiş son ayrılış zamanından sonrasın da çıkış yapma durumunda kalıyorsanız, lütfen en az iki gün öncesinde seyahatle ilgili gerekçenizi belirterek yönetime izin başvurusu yapınız. Talebiniz yönetim tarafından değerlendirelecektir.