Ana içeriğe atla
Arel Öğrenci Evleri
Arel Öğrenci Evleri
Arel Öğrenci Evleri

Arel Öğrenci Evleri

Arel Üniversitesi Öğrenci Evleri, İstanbul Arel Üniversitesi Tepekent Kampüsünde bulunan her biri ortak kullanımlı havuzlara sahip 20 adet villa, öğrenci evleri olarak düzenlenmiştir. Öğrenci evleri; 2 açık yüzme havuzu, futbol halı sahası, açık basketbol, açık voleybol, idari birim binası, kafeteryası ve sosyal tesisleri ile 400 öğrenci kapasitesine sahiptir.

Deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiş olan İstanbul Arel Üniversitesi Öğrenci Evlerinin en önemli özelliklerinden biri de her öğrencinin güzel bir deneyim yaşamasını sağlamak ve aynı özel ilgi alanlarına sahip kişileri aynı ortamda barındırmak amacıyla villaların Derece Yapanlar Villası, Sağlıklı Yaşam ve Dumansız Hava Sahası Villası, Yaratıcı Sanatlar Villası olarak ayrılmasıdır. Öğrenci Villaları 7 m2 ve 35 m2 arasında değişen oda tiplerinde; bir, iki ve üç kişilik oda seçenekleri ile İstanbul Arel Üniversitesini tercih eden öğrencilere eğitimleri süresince huzurlu, güvenli, rahat, eğlenceli, sağlıklı ve çağdaş bir ortam sunmaktadır.

Banyolu odaların yanı sıra her katta banyo, her öğrenci için yatak, elbise dolabı, çalışma masası, kitaplık gibi temel mobilyalar ile birlikte, buzdolabı, merkezi sistem televizyon yayını ve internet ağı erişimi standart olarak bulunmaktadır.

Her villada öğrencilerimiz için kendi yemeğini pişirmesi için mini mutfakları bulunmaktadır. Bunlar basit ve pratik yemek pişirme amacıyla tasarlanmıştır. Ütü ve çamaşır hizmeti ücretsiz olarak karşılanmaktadır. Villa yurtların güvenliği 24 saat boyunca; Öğrenci Evlerine özel güvenlik görevlilerince sağlanmaktadır. Öğrenci Evlerinde 24 saat boyunca hemşire bulunmakta, bakım, tadilat ve temizlik işleri için özel personelimiz hizmet vermektedir. Ayrıca Üniversite kampüsüne karşılıklı olarak ücretsiz (shuttle-bus ) ring servisleri ve hafta içi/hafta sonu her günü şehir merkezine belirli zamanlarda ücretsiz servis hizmeti bulunmaktadır.

İstanbul Arel Üniversitesi Öğrenci Evleri yeşil alanları, kış bahçeleri, futbol, basketbol ve voleybol sahaları, yarı olimpik açık yüzme havuzları, kafeteryası ve diğer teknik donanımı ve ile ideal mekanlardır. Öğrenci Evlerinde barınabilmek için İstanbul Arel Üniversitesi Öğrencisi olmaya hak kazanmak yada kayıtlı tam zamanlı lisans öğrencisi olmak zorunludur.

İstanbul Arel Üniversitesi Öğrenci Evlerinde aylık, dönemlik ya da kısa süreli barınma hizmeti verilmez.

Detaylı bilgi için tıklayınız....