İstanbul Arel Üniversitesi

Kurucu Vakıf

Kuruluş

Arel Koleji, İstanbul Arel Üniversitesi kurucusu ve Matematik Öğretmeni Kemal GÖZÜKARA’nın daha sonra “Türk Milli Eğitim sisteminde sorumluluk üstlenerek, nitelikli ve kaliteli insan gücü kazandırmak hayalimdi” ifadeleriyle açıklayacağı eğitim bilinci, 1990-1991 eğitim-öğretim döneminde Arel Koleji’nin kurulmasıyla fiziksel yaşama kavuşturuldu. 2007 yılında Kemal GÖZÜKARA Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulan İstanbul Arel Üniversitesi, 6 Fakülte, 3 Yüksekokul, 3 Enstitü ve Meslek Yüksekokulu ile lisans ve lisansüstü eğitim-öğretime katkı sağlıyor.

“Eğitimin Genç Dünyalara Açılan Çağdaş Kapısı” perspektifi doğrultusunda yetiştirdiği bireylerle birlikte geleceğe yön vermeyi hedefleyen İstanbul Arel Üniversitesi, yenilikçi yaklaşımıyla gelişmeye ve geliştirmeye devam ediyor. İstanbul Arel Üniversitesi, kampüs olanakları ve öğrenme-öğretme süreçlerini teknolojik altyapı ile geliştirerek, iyi bir insan yetiştirme temelinde, toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket ediyor.

Profesyonel yaşamın, nitelikli insan kaynağı ihtiyacını karşılayacak profesyoneller ve girişimciler yetiştirmeyi misyon edinen İstanbul Arel Üniversitesi, küresel üniversite felsefesi ile öğrencilerin eğitim, staj ve proje tabanlı yurt dışı deneyimlerini destekliyor.

Yerleşkeler
İstanbul Arel Üniversitesi’nin 2’si kampüs, 1’i Spor ve Kültür Kompleksi olmak üzere 3 yerleşkesi bulunmaktadır.